Słuchając koleżanek i znajomych, można by odnieść wrażenie, że każda kobieta marzy o włosach dokładnie odwrotnych do tych, jakimi obdarzyła ją natura. Szczęśliwe posiadaczki bujnych loków śnią o tym, by pewnego dnia obudzić się z włosami prostymi niczym druty.

Z kolei osoby o prostych włosach niejednokrotnie z uporem kręcą je, by nadać im niepowtarzalnego charakteru. Nie ma wyznacznika, który decydowałby o tym, która z tych fryzur jest lepsza.

W ostatnich latach zarówno loki, jak i fale i proste włosy z powodzeniem wykorzystywane są przy tworzeniu eleganckich fryzur na specjalne okazje. Wyprostowane włosy oznaczają prostotę, a ze względu na swoją gładkość wyglądają bardzo schludnie.

Z kolei lokowane włosy nadają bardziej tajemniczego charakteru twarzy ich właścicielki. Są nieco trudniejsze do ujarzmienia, ale również potrafią wyglądać bardzo efektowne.

Na szczęście w dzisiejszych czasach rozmaite technologie, używane we fryzjerstwie, z powodzeniem pozwalają nam na uzyskanie wymarzonych fryzur. Jeszcze kilkanaście lat temu dostępne były tylko lokówki, które urozmaicały fryzury posiadaczek prostych włosów.

Dziś porównywalnie, a może nawet bardziej popularne są też prostownice, które ratują kobiety o bardziej podatnych włosach.