Wybierając wino na prezent często zwracamy uwagę przede wszystkim na smak, cenę, czy rocznik. Słuchamy porad ekspertów, czytamy opinie w Internecie, a czasami kierujemy się po prostu estetycznymi aspektami – na przykład wyglądem butelki, czy kolorem.

Kompletując jednak naprawdę efektowny prezent, warto się zastanowić, czy samo wino będzie wystarczające. Można bowiem znaleźć w sklepach wiele efektownych dodatków, które podkręcą wartość naszego podarunku.

Przede wszystkim liczy się skrzyneczka. Można znaleźć ręcznie robione, drewniane opakowania ze specjalnym grawerem, dzięki któremu nasz prezent będzie bardziej osobisty i z klasą.

Jeśli chcemy podarować zestaw win, na przykład klientowi, na skrzynce możemy wygrawerować, bądź przykleić logo firmy, świadczące również o jego indywidualnym znaczeniu. Dodatkowo można pokusić się o specjalne etykiety, zręcznie zastępujące te oferowane przez producentów, które także będą znakiem, że zależy nam na obdarowywanej osobie i że traktujemy ten prezent osobiście, a nie hurtowo.

Ciekawym pomysłem, dzięki któremu urozmaicimy nasz prezent jest także efektowny korkociąg. Kolorowy, z nadrukami, bądź wygrawerowanymi wzorami, czy klasyczny, ale stylowy – model musimy oczywiście odpowiednio dobrać do okazji i do osoby, jednak z pewnością taki otwieracz do wina przyda się w każdym mieszkaniu.

Jeśli idziemy na parapetówkę zorientujmy się, czy gospodarze wyposażyli już domową kolekcję „szkła” – jeśli nie mają kieliszków dorzućmy do butelki wina chociaż niewielki zestaw, by mogli elegancko cieszyć się jego smakiem.