www.pielegnacjazieleni.net.pl

Kobiety muszą się zmagać z wieloma dodatkowymi trudnościami fizycznymi i psychicznymi w których może pomóc regularne ćwiczenie jogi. Przede wszystkim ćwiczenia takie mogą być bardzo korzystne dla kobiet w ciąży, pomagając w utrzymaniu lepszej kondycji fizycznej i w przygotowaniach do porodu. Okazuje się jednak, że również podczas PMS, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego, a także przy menopauzie joga może okazać się niezwykle pożyteczna, Przede wszystkim podczas trwania PMS ważne jest, by mieć czas na relaksację i spokojne ćwiczenia oddechu.

To szczególnie trudny czas, kobieta staje się wtedy niespokojna, nerwowa, jej organizm przestaje tak chętnie współpracować. Dlatego chwila na spokojne ćwiczenia i odpoczynek może okazać się zbawienna i wpłynąć pozytywnie na próby przetrwania tych trudnych dni. Kolejny ciężki etap w życiu kobiet to menopauza.

Tutaj również ważne jest, by nie zaniedbać aktywności fizycznej, łatwiej jest przejść przez ten etap czując się atrakcyjnym i pełnym wigoru. Joga jest tymczasem dobra dla każdego, niezależnie od wieku, umiejętności, czy wolnego czasu – można poświęcić kilkanaście minut dziennie i już czuć się zdrowszym i wyciszonym. Dlatego te praktyki są równie istotne, także podczas menopauzy.