Wino musujące to ostatnio hit wszystkich przyjęć. Według oficjalnych definicji jest to rodzaj wina o odpowiednim nasyceniu dwutlenku węgla, wytwarzanym w procesie fermentacji lub dodawanym w późniejszym okresie, sztucznie, dzięki czemu zapewniony jest niesamowity, przyjemny smak i doznania spowodowane musującymi bąbelkami. Co dziwne, popularny szampan jest traktowany, jako rodzaj wina musującego, o czym nie każdy wiedział. Szampan jest specyficznym rodzajem wina musującego, powstającym w Szampanii i produkowanym według ściśle określonych norm i procedur. Idealnie nada się więc na domówkę, czy jako prezent dla gospodarza, który organizuje na przykład Sylwestra.

Wtedy jest to zdecydowanie pozycja obowiązkowa, jednak również podczas innych uroczystości może okazać się oryginalnym prezentem uświetniającym imprezę. Nadaje się zwłaszcza na nieoficjalne, towarzyskie spotkania, rozweselając i rozluźniając atmosferę, dzięki swoim wspaniałym właściwością. Innym rodzajem tego trunku jest Cava – wino to zwłaszcza ucieszy wielbicieli orientalnych kuchni, ponieważ świetnie nadaje się do jedzenia na przykład sushi. Cava jest to wino hiszpańskie, różni się przede wszystkim od szampana bardziej wysublimowanym smakiem, jest słodkie, przyjemne i posiada określony aromat. Trzeba jednak uważać i wybrać specjalny rodzaj wina musującego, ponieważ wielu kojarzy je ciągle z sylwestrem, weselami, czy urodzinami cioci.

Można jednak spróbować dzięki oryginalnej butelce, czy ciekawemu kolorowi przezwyciężyć stereotypy i z powrotem zyskać miejsce na salonach.